Jautājumi un atbildes

 • Kas ir muguras sāpes?

Muguras sāpes ir simptoms, kuram iespējami dažādi cēloņi, piemēram-skriemeļstarpas disku trūces (deģeneratīva slimība), skriemeļstarpu diska un kaula iekaisumi (bakteriāla infekcija), muguras smadzeņu apvalku iekaisumi (aseptiski/septiski iekaisumi), nervu saknīšu iekaisumi (g.k.autoimūni iekaisumi). Medikamentoza pret sāpju terapija sājos gadījumos neiedarbojas uz slimības cēloni, ļaujot tam izsīkt dabīgā ceļā, turpināt progresēt, vai pat veicināt slimības progresu.

Veiksmīga ārstēšana vienmēr ir balstīta uz precīzu diagnostiku, jo pret dažādas izcelsmes slimībām nevar pielietot vienus un tos pašus medikamentus vai ārstēšanas paņēmienus: ja muguras sāpes saistītas ar skriemeļstarpas diska trūci un nav parēžu, sunim jānodrošina fizisko aktivitāšu ierobežošana 6 nedēļas, medikamenti nav jālieto. Ja sunim ir diskospondilīts, jānodrošina adekvāta antibakteriāla terapija 2- 6 mēnešus; ja muguras sāpju cēlonis ir meningīts, tad iedarbīga būs ilgstoša glikokortikoīdu terapija 6-12 nedēļas; nervu saknīšu iekaisuma gadījumā indicēta aktīva fizioterapija, pastaigas, masāžas.

Visos gadījumos, kad terapija nesakrīt ar diagnozi, slimība norit ilgāk , ir smagākas komplikācijas un sliktākas prognozes.

 

___

Uzdod savu jautājumu!

33 Thoughts on “Jautājumi un atbildes

 1. Skaudisana on 2015. gada 20. marts at 8.53 said:

  sveicinati.
  Mans trusis skauda,un uzreiz kadas 10 reizes…gan buri gan ari arpus taa.Vai man vajadzetu raizeties,jo tas jau notiek kadu laiku,vai tiesam man javed pie arsta,?Paldies jau ieprieks

  • re;šķaudīšana on 2015. gada 25. marts at 11.34 said:

   Piekrītu – Jums labāk trusi parādīt veterinārārstam! Šķaudīšana var būt sastīta kā ar vidi (putekļi) , tā arī ar slimības parādīšanos.

 2. Epilepsija on 2015. gada 9. marts at 8.43 said:

  Sveiki!

  Pirms pāris mēnešiem atklājām savam 2.5 gadigajam franču buldogam epilepsiju. No rīta pamodāmies no viņa šausmīgās lēkmes. Pēc aptuveni 36h bija nākamā, un tā arī pēc mēneša. Sākām dzert zāles pret epilepsiju, vetārste teica, ka esot jaunākās, kas tagad LV pieejamas. Piemirsu nosaukumu. Šobrīd šķiet, ka palīdz, jo ir jau pagājis vairāk kā mēnesis un lēkmes nav atkārtojušās. Bet suns ir kļuvis dīvains. Pie mums vairs tikpat kā nenāk, gandrīz vispār nespēlējās, brīžiem liekas, ka viņš mūs pat nepazīst, ir tāds apjucis un nobijies.. Nesaprotu, kas notiek. Varbūt viņam ir kādi smadzeņu traucējumi, jo cēloni epilepsijai mēs neesam noskaidrojuši. Kā to var noskaidrot? Vai varbūt vainīgas ir zāles?

  • Sveicināti!
   jaunās zāles visticamāk ir ”PEXION”, tās var mazināt lēkmju izpaušanos , ir salīdzinoši maz blakusparādību. Jūsu gadījumā ,ja sunim mainās uzvedība un tas nav ticis izmeklēts, lai izslēgtu iespējamas smadzeņu slimības, nav pārliecības ka slimība neprogresē.
   Pretepilepsijas medikamenti neiedarbojas uz citiem procesiem( slimībām) smadzenēs, tikai samazina lēkmju parādīšanās iespēju.

   • Vai vispar ir iespējams izārstēt epilepsiju?

    • sensovet on 2015. gada 31. marts at 8.10 said:

     Idiopātiskā epilepsija nav ” izārstējama”, pacientiem jāplāno metikamentu lietošana mūža garumā. Otrējā epilepsija ( kuras cēlonis ir kāda cita slimība) var tikt izārstēta, ja cēlonis ir ārstējama slimība.

     • Добрый день. Не могу понять – что происходит с питомцем. Лабрадор 3,5 года. 33 кг (норма). Вчера поскуливал дома.. Выпустил на улицу – он стал ползти по кругу вокруг клумбы. Ощущение – что он потерял ориентацию.Я сел рядом с ним на корточки – и он заполз под меня. Длилось это минуты 3-5. Потом прошло, как будто и не было. Это произошло второй раз за год. Первый раз я не придал значения. Дополнительно сообщаю – питомец не перекормленный. Физические нагрузки небольшие.

   • Labdien!
    Kur var iegādāties Jūsu pieminēto PEXION un cik maksā?

 3. Sveiki vēlējos jautat mūsu labradoram ir pus otrs gads un nesen dakters holandē atklāja demodex erciti
  sunim uz locitavas izkritusi spalva un tur palicis vien sarkans zvīņveida pleķis uz vedera sarkani izsitumi ar dzeltenu kreveli un starp ķepu pirkstiem ir pumpas kas ir uzpūtušās ar dzeltenu šķirdumu un vēlāk asiņo
  pāris mēnešu laika nekādu rezultātu šeit lielās summas nespēju vairs,nolemu darīt ko citu
  no latvijas vetarsts atsutija mums zāles ampulas ,imunsistēmai ,alanchool tabletes kas aizsargā aknas jo spricējām mutē ko ļoti rūgtu kas ietekmē aknas tapēc ari vaidzēja dzert alanchool bet nu atkal viss ir atpakaļ
  nezinu vairs ko darīt ,palīdziet ar kādu ieteikumu kā palīdzēt mūsu mīlulim.

 4. Epilepsija on 2014. gada 29. oktobris at 22.48 said:

  Labvakar, velos uzzinat,ka pareizi rikoties, lieta tada ka sunim ir epilepsija, dodu regulari zales, bet sanaca,ta ka del lidojumiem, to uzticeju citam cilvekam. Izradijas ka tas cilveks deva loti neregulari, un taga pedejo reizi bija dota,, aptuveni 2 ned atpakal, Sodien iedevu tableti, bet pec 20 min kadam sunim sakas lekme, un pec tam atkartojas pec kadam 5 h , Vai tas nozime,ka zales nepalidzeja,un jadod vel atkartoti?

  • Medikamentus epilepsijas pacientiem jāsaņem atbilstoši ārsta norādijumiem , ar noteiktiem intervaliem. Ja medikaments dots neregulāri, iespējams netiek nodrošināta pietiekama medikamenta koncentrācija audos un tāpēc arī parādijušās lēkmes. Atkarībā no medikamenta ir dažāds laiks kurā, to lietojot atbilstoši ārsta norādēm , tiek sasniegta attiecīgā medikamenta terapeitiskā koncentrācija smadzeņu audos. Populārākajiem : Fenobarbitals – 14 dienas, Kālija bromids – 27 dienas, Pexion 24 stundas pēc tā regulāras ievades.
   Ja sunim ir lēkmes , iespējams medikaments vēl nav sasniedzis šo terapeitisko koncentrāciju un medikamenta devu palielināt nedrīkst, tas jāturpina lietot iepriekšējās devās.
   Tomēr , ja sunim lēkmes kļust biežākas vai paliek garākas par 2-3 minūtēm, jādodas pie neirologa!

 5. Ko darīt.
  Un kā rīkoties? Man māja ir suns,pie ķēdes, cik es sevi atceros. Viņam nav vairāk ka 5 gadi, es pat teiktu ka mazāk. Un pēdējās divās nedēļās viņš katru vakaru gaudu. Ar viņu iet pastaigāties, dod ēst 3x dienā.

 6. ķīnas cekulainais suns on 2014. gada 15. septembris at 17.52 said:

  Labdien! Vvēlētos uzzināt vai nev iespējas pakonsultēt suņa mugurkaula rentgenuzņēmumu? Sunim nedēļu atpakaļ palika slikti,nevarēja uzlekt uz dīvāna un nolek, pa trepēm nojiet lejā. Aizvedām pie vetārsta, sašpricēja pretsāpju un b vit, pēc pāris reizēm kļuva labāk, suns sāka skriet un spēlēties. Vakardien izgajām ārā, paspēlējamies ar kociņu, vakarā sunim sākā krampji savilkt kājas, pēc nakts suns vairs pakaļkajas nejūt,laikam. Vai tā varētu būt parēze , kas pēc laika pāries, vai tomēr neatgiezeniski?

  • Sunim ar muguras sāpēm nedrīkst atļaut kustēties un spelēties no 4 līdz 6 nedēļam, pretējā gadījumā notiek tā, kā notika ar Jūsu suni – var paralizēt kājas…
   Paralīzes gadījumā vienmēr palīdzība jāmeklē nekavējoties (telefoniski piesakoties pie veterinārārsta- 29334320), jo katra nogaidītā diena var radīt neatgriezeniskus muguras smadzeņu bojājumus traumētajā smadzeņu vietā.
   Ja pacientu neoperē – dažreiz paralīzes apjoms mazinās, un kāds no pacientiem spēj arī staigāt.

 7. Sunim pie dibena bumbulis on 2014. gada 9. septembris at 7.09 said:

  Labdien, ko man darit? Manam sunim pie dibena ir izveidojies liels bumbulis, suns ir loti novajejis un vairs nerej. No budas iziet tikai tad kad janokartojas. Vinam ir caureja. Vai ir kadas zales ar kuram suni var izarstet vai vismaz apārstet?

 8. Sunim iekaisums on 2014. gada 10. maijs at 22.05 said:

  Sveiki,esmu ļoti noraizējusies un nezinu ko iesākt. Mums ģimenē ir bezšķirnes suns,agresīvas dabas, viņam ir anālās atveres dziedzeru iekausums,bijām pie vetārsta, jautājām ko iesākt,izrakstīja antibiotikas, izdzēra tās,palika pāris dienas labāk,bet atkal iekausums atgriezies. suns smilkst un nezinam ko iesākt, devām ibumetīnu ,bet tagad parādījušies pleķi pie mutes, pie vetārsta nevaram vest,jo suns pret svešiniekiem agresīvs..ko jūs ieteiktu darīt?

  • sensovet on 2014. gada 7. jūnijs at 6.56 said:

   Jums noteikti ir nepieciešama kinologa palīdzība. Ja suns arī turpmāk jums nepakļausies, ārstēšana nebūs sekmīgāka, kā ārstējot plēšoņas, diemžēl.

 9. nomirst suniitis on 2014. gada 30. aprīlis at 13.46 said:

  sveiki.manam suniiitim jorkshiiras shkirnes meiteniitei bija 4 gadinji.palika staavoklii,taas buutu treshaas dzemdiibas.pati nevareeja piedzemdeet kuceenus veselu dienu,tad noleemaam vest pie veterinaaraarsta.tur vinjai uztaisiija keizaru.peec pusotras stundas atbraucaam suniiitim pakalj.aarsts teica ka staavoklis bija smags,kuceeni visi mirushi,bija 6 kuceeni.aarsts izrakstiija zaales,izstaastiija ka ar aknaam probleema ka vinjas ir dzeltenaa kraasaa bet vajag aknaam buut sarkanaa kraasaa, un teica lai dodamies maajaas.pateica veel kad suniitis liidz galam aties no narkozes lai iedodam pretsaapju liidzekli.mees suniiti atvedaaam maajaas ap 6 riitaa.aarsts veel teica ka var suniitis neest un nedzert un lai vakaraa atvedam uz paarbaudi un uz sisteemu.bet ja gadienaa suniitim paliek arvien sliktaak nu tad vediet aatraaak.suniitis nomira ap vieniem dienaa.vinja kad pamodaas vinja neeeda neko,bija vaarga,bet nu …….,sakiet luudzu vai var vainot shajaa situaacijaa aarstu?mees maajaas seedeejaam un raudaajaam,pulkstens bija ap 11 vakaraa kad mees padomaajaam kapeec aarsts kursh muusu suniiti izopereeja un pateica lai esam vakaraa uz sisteemu kaapeec vinja nepiezvaniija un pat nepaintereseejaas kaa un kas,kapeec nevedam suniiti uz apskati??vai tik tieshaam cilveeki ir taadi………………………….es uztaisiiju un cau.sakiet luudzu vai taadaa staavoklii vispaar suniiti vareeja dot uz maajaam?es tac neesmu vetaarsts un nevaru pateikt vai sunim paliek sliktaak,vinja tac taa ir jau smagaa staavoklii jo izopereeta,un tur klaat atdeva vinju veel taadaa staavoklii sliktaa ka vinja veel liidz galam nebija pamodusies no narkozes.varbuut ir tieshaam aarsta vaina ka redzot ka sunim ar aknaam ir probleemas un te taa operaacija un panjem atdot suni uz maajaam?!kad pazvaniiju aarstam un pateicu kaapeec suns nomira?,kaapeec juus nepatureejaat pie sevis,uz ko es dabuuju atbildi ka nu dariija visu ko vereeja,sunim bija ar aknaam probleemas varbuut taapeeec taads iznaakums.vareeja tac tieshaam patureet pie sevis,mees tac samaksaajaam,un luudzaam lai dara visu iespeejamo.ljoti ceru ka juus atbildeesiet objektiivi

 10. kucenam divi bumbuli on 2013. gada 27. septembris at 16.37 said:

  Sveiki,manam milulim ir 11 menesisi, Shihtzu skirne, atklaju,ka vinam ir viens bumbulis uz vedera tuvak pie kepinas, no sakuma bija liels,tagad jau ir mazaks, aizvedam uzreiz pie vetarsta,bet lieta tada ,ka dzivojam Anglija un mums pateica,ka neesot nekas traks, ka var pameginat dod antibiotikas un ja nepariet bus jagriez ara un tas maksa seit 400ls :( sodien atklaku ka ir vel viens zem austinas uzradies, nezinu vairs ko domat un darit. Vins vel ir pavisam jauns. Kadam varbut ir bijis kas lidzigs, un kas tas varetu but? :( ( Loti ceru uz jusu padomu vai vismaz kautko,jo esmu loti satraukusies. Paldies

Comment navigation

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>